Levantine Hues – Almaghoot Quintet
Een muzikale avond waar verhalen, klanken en smaken samenkomen.
Het Almaghoot Quintet presenteert Levantine Hues, het debuutproject van de Syrische klarinettist en componist Ghaeth Almaghoot. De muziek is gebaseerd op echte verhalen en herinneringen en vertaalt ervaringen van migratie, verlangen en verbondenheid naar geluid.
Vooraf serveert chef Maher – bekend van een eerdere Mooncake pop-up – een vegetarisch walking dinner met smaken uit de Levant. Maher groeide op in Syrië, waar hij leerde koken in de keuken van zijn grootmoeder. In Nederland werkte hij bij Restaurant Lux, opende hij zijn eigen restaurant in Maastricht en kookt hij regelmatig bij Verhalenhuis Belvédère.
Praktische informatie
Het concert is gratis toegankelijk. Wil je vooraf mee-eten? Koop dan een dinerkaartje.
Het menu bestaat uit ful medames, hummus, baba ganoush en kweepeermoes met vanille en room.
Programma
16:00–17:15 | Vegetarisch walking dinner door Maher
17:30–19:00 | Concert Levantine Hues door Almaghoot Quintet
Over het Almaghoot Quintet
Het Almaghoot Quintet brengt muzikanten samen uit verschillende landen en achtergronden. Oprichter en klarinettist Ghaeth Almaghoot speelt samen met altviolist Yanna Pelser (Nederland), jazzgitarist Ties Semey (Denemarken), bassist Johannes Fend (Oostenrijk) en percussionist Jacobus Thiele (Duitsland).
Samen creëren ze een klankwereld waarin Arabische melodieën en jazzharmonieën samenkomen – muziek die grenzen overbrugt en werelden met elkaar verbindt.