Turks Diner - Op Haar Schouders
Schuif aan voor een diner bereid door Aysel Kaya en Elvan Ünlü. Twee Rotterdamse makers met Turkse roots, die hun liefde voor eten, fotografie en verhalen samenbrengen.
Wat kun je verwachten
Tijdens het diner krijg je een voorproefje van het project Tirit & Babuko, waarin Aysel en Elvan de culinaire tradities en persoonlijke herinneringen van Turkse en Marokkaanse vrouwen uit Rotterdam vastleggen.
Het menu
Het diner bestaat uit linzensoep, rucolasalade, en een selectie mezze, waaronder tzatziki en Turks brood. Er is een gerecht met kikkererwten en tomatensaus, gevulde rode puntpaprika’s met groenten, kruiden en rijst, en als toetje kun je kiezen tussen baklava of revani. Traditiegetrouw wordt het geserveerd met Turkse thee en water. Vegetarische en veganistische opties zijn beschikbaar.
Praktische informatie
De voertaal van dit evenement is Nederlands. Na het diner volgt de première van Op Haar Schouders (19:00 – 20:00 uur). Let op: de première is gratis, maar je moet je wel apart aanmelden via een eigen ticketlink.
Over Tirit & Babuko
Tirit & Babuko is een project van Elvan Ünlü (culinair fotograaf) en Aysel Kaya (projectmanager en cultureel duizendpoot). Ze verzamelen verhalen, foto’s, recepten en herinneringen van Rotterdammers met roots uit Turkijke om zo het culinaire erfgoed van de stad te bewaren en te delen. Dit project wordt uitgebracht in de vorm van een expositie, podcast, documentaire en een verhalenboek.
Aysel Kaya & Elvan Ünlü
Première - Op Haar Schouders
Op Haar Schouders is een documentaire over de verborgen verhalen van Turkse en Marokkaanse vrouwen uit Rotterdam.