Primair onderwijs (groep 7 en 8)
Bij Fenix maak je kennis met verschillende perspectieven op migratie. Scholieren ontdekken hier verhalen over liefde, afscheid, thuiskomen, geluk en hoop, verteld door internationale kunstenaars.
Bezoek Fenix
Bij de tentoonstelling Alle Richtingen krijgen leerlingen uit groep 7 en 8 een scholenroute met het thema ‘thuis’. Aan de hand van een boekje met vragen, doe-opdrachten en tekenopdrachten bezoeken de leerlingen zelfstandig de tentoonstelling.
Foto: Petra Katanic
“Wanneer voel je je ergens thuis?”
Scholenroute: thuis
Met deze scholenroute verkennen de leerlingen zes kunstwerken uit de Fenix-collectie. Zo maken zij kennis met verschillende perspectieven van kunstenaars op de onderwerpen migratie en thuis.
De opdrachten in dit boekje inspireren hen om actief naar de kunst te kijken en een persoonlijke verbinding te maken met wat zij zien. Zo ontdekken de leerlingen niet alleen hoe kunstenaars deze thema's verbeelden, maar ook welke betekenis deze onderwerpen voor henzelf hebben.
De leerlingen behandelen vragen zoals: Wat betekent thuis voor jou? Wanneer voel je je ergens thuis? Is er een gerecht dat je aan thuis doet denken? Kun je ook een stukje thuis meenemen naar een andere plek?
De scholenroute is illustratief vormgegeven door Vormlust. Het boekje is van de leerling en mag na afloop mee naar huis.
Foto: Bas Czerwinski
Plan je bezoek
• Per 10 leerlingen is minimaal 1 begeleider noodzakelijk.
• Toegang voor leerlingen en docenten/begeleiders is gratis.
• Na reservering ontvang je een mail met praktische info en de toegangstickets tot het museum.
Voorbereiding
Schoolklassen halen meer uit hun bezoek met een goede voorbereiding. Bespreek samen met de leerlingen waar zij naartoe gaan en wat zij kunnen verwachten. Ook het klassikaal doornemen van gedragsregels draagt bij aan een prettig bezoek.